Atrakcje regionu
O REGIONIE

Świnoujście to urocze zadbane miasto powiatowe, leżące na 44 wyspach. Centrum miasta leży na wyspie Uznam (wyspa o powierzchni 424 km2), tu znajduje się przepiękna Dzielnica Nadmorska z rozległą plażą, okazałą promenada i unikalnym zespołem zabytkowych fortów, w której to dzielnicy w samym jej centrum znajduje się  POSEJDON.

Świnoujście to raj dla wędkarzy, ornitologów, wodniaków, a także rodzin z dziećmi jak i ludzi starszych, każdy znajdzie coś dla siebie ze względu na niespotykane walory klimatyczne, uzdrowiskowe, krajobrazowe i inne. Tu znajdziecie państwo źródła solankowe, złoża borowin, uzdrawiający jod zawarty w lekkiej bryzie morskiej.
W bazie zabiegowej uzdrowiska Świnoujście można leczyć choroby układu oddechowego, układu krążenia, nerwicę, zaburzenia przemiany materii, choroby kobiece, skórne i reumatyczne.

Świnoujście zapewnia państwu całoroczny wypoczynek dzięki licznym parkom, ścieżkom rowerowym, promenadzie i wspaniałej rozległej plaży, gdzie niezależnie od pogody mogą państwo korzystać z walorów powierza morskiego.

Świnoujście to także port morski, stąd odpływają statki i promy do wielu portów.
Otwarcie granicy z Niemcami jeszcze bardziej czyni miasto atrakcyjnym dla gości z Polski jaki i z zagranicy. Kolej niemiecka ma swój ostatni przystanek w centrum miasta nieopodal Urzędu Miasta, co pozwala dotrzeć również do zabytków i miast naszych sąsiadów.
W pobliskim leżącym po stronie Niemieckiej Heringsdorfie (12 km od Świnoujścia) znajduje się lotnisko, skąd odbywają się loty do Berlina i Kopenhagi.

Do Szczecina kursują regularnie wodoloty, co pozwala państwu zwiedzić również to piękne miasto.

Do Świnoujścia można dostać się promem ogólnodostępnym (bezpłatnym) lub drogą lądową przez Niemcy.

Samo miasto zapewnia wiele atrakcji i imprez kulturalnych o zabytkach nie zapominając.
Na przykład w czerwcu odbywają się Dni Morza i niezapomniane neptunalia i święto samego miasta, latem są zloty jachtów, koncerty w amfiteatrze i tętniąca życiem do białego rana promenada.

Do zobaczenia warte są wspaniałe kompleky zabytków z lat 1848-1880 - twierdze usytuowane  u ujściu Świny do morza, między innymi FORT ANIOŁA, zabytkowa latarnia morska z 1857 r, dzielnica nadmorska z zabytkowymi pensjonatami z lat 1899-1913 z najpiękniejszymi „POSEJDON”, „Meduza”, i „Kolejarzem”.